Informacje

Węgierskie linie lotnicze Malev bankrutują

Linie lotnicze Malev ogłosiły dziś zawieszenie wykonywania wszystkich operacji lotniczych. Z Budapesztu nie wystartował rano już żaden samolot.

Wszystkie loty zostały uziemione. To kolejne bankructwo linii lotniczej w Europie. Kilka dni temu działalności zaprzestał Spanair.

Malév (węg. Magyar Légiközlekedési Vállalat) (kod linii IATA: MA) – węgierskie linie lotnicze należące do sojuszu lotniczego Oneworld. Rozwój linii przypada na okres po II wojnie światowej. Obecnie Malév lata do 59 miast w 35 krajach świata (głównie Europa), wykonując dziennie około 50-60 lotów.

Malev Boeing 737-700 (HA-LOB) landing at London (Heathrow) Airport.
Taken by Adrian Pingstone in January 2005 and released to the public domain.

info i zdjecie wikipedia

Malév Hungarian Airlines (Węgierskie Linie Lotnicze Malév) – członek aliansu One World są obecnie jedną z wiodących linii w Europie wschodniej oferujących połączenia w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Rok 2010 rozpoczął się zmianami własnościowymi. Malév został kupiony przez Rząd Węgierski, który w tej chwili posiada 95% udziałów. Najważniejszym celem rządu jest utrzymanie operacji linii, w ogólnym interesie kraju. Główne założenia to utrzymanie procesu reorganizacji i restrukturyzacji, który rozpoczął się w 2009 roku, w celu osiągnięcia zysku.

Malév oferuje z/do Warszawy 2 rejsy dziennie (rano i wieczorem). Rejsy są obecnie operowane przez samoloty Bombardier Q400. Połączenia te to tradycja przewoźnika- pierwsze loty do Warszawy wprowadzono w latach 50.

Węgierskie Linie Lotnicze Malév będą kontynuować swoją działalność, oferując swoim pasażerom komfortową podróż, z zachowaniem wysokich standardów. Linie chcą utrzymać dwa połączenia dziennie do/z Warszawy, oferując swoim klientom doskonałe połączenia nie tylko do Budapesztu, ale również na Bliski Wschód oraz na Bałkany za http://www.malevgsa.pl/pl/malev/ogolne-info

jak na razie brak informacji w biurze polskiego pośrednika http://www.malevgsa.pl/ i http://www.facebook.com/pages/Malev-Poland/151303488287626

hastagi na stronie:

#linie lotnicze qatar #węgierskie linie lotnicze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Jet   #Lotnicze   #adu   #adzie   #bowa   #emy   #jest   #kiedy   #kilka   #których   #niego