WizzAir

Wizz Air finalizuje transakcję z GECAS

29.05.2007
Wizz Air finalizuje z GECAS transakcję na sprzedaż i leasing zwrotny kolejnych 4 samolotów typu A320
Wizz Air oraz GE Commercial Aviation Services’ (GECAS) ogłosiły dzisiaj sfinanalizowanie transakcji na sprzedaż i leasing zwrotny 4 nowych samolotów Airbus A320, które mają być dostarczone do końca 2008 roku. Umowa ta jest uzupełnieniem wcześniej zawartej umowy pomiędzy obiema firmami na zakup i leasing zwrotny 4 nowych samolotów typu A320, które również mają być dostarczone do końca 2008 roku.
Samoloty zostały zamówione zgodnie z zawartą wcześniej umową między Wizz Air i Airbus Industries na zakup 44 maszyn typu A320. Samoloty zostaną wyposażone w silniki typu International Aero Engines V-2500 oraz w 180 siedzeń o tej samej klasie i układzie, jak we wszystkich samolotach Wizz Air A320.
W ramach transakcji GECAS zostanie właścicielem zamówionych samolotów Airbus, a następnie przekaże je Wizz Air w ramach leasingu na okres 11 lat.József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: – Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze po raz kolejny możemy współpracować z GECAS. Kolejna umowa z GACES jest potwierdzeniem ogromnych szans Wizz Air na dalszy rozwój. Nowe samoloty wzmocnią nasze plany rozwojowe w Centralnej i Wschodniej Europie”.

Wizz Air
Wizz Air

“GECAS cieszy się z rozwoju współpracy z Wizz Air”- powiedział Declan Hartnett, Senior wice prezes i menadżer na Europę GECAS – “Rynek lotniczy Centralnej i Wschodniej Europy czeka ogromny rozwój, a my mamy dobrą pozycję, aby go wesprzeć”.
GE Commercial Aviation Services (GECAS) jest komercyjnym podmiotem GE wchodzącym w skład GE Infrastructure, który zajmuje się finansowaniem i leasingiem samolotów. Posiada flotę złożoną z ponad 1450 samolotów, które leasinguje ponad 230 liniom lotniczym w 70 krajach, oraz prawie 300 samolotów leasingowanych innym podmiotom. GECAS oferuje szeroki wybór typów samolotów i możliwości ich finansowania, w tym leasing operacyjny i finansowanie zabezpieczone długiem, ponadto dostarcza usługi w zakresie leasingu zapasowych silników, finansowania i zarządzania zapasowymi częściami oraz szkolenia pilotów. Odziały GECAS mieszczą się w 24 państwach na całym świecie.

hastagi na stronie:

#wizz air

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Auto   #Draft