Informacje

Skyways Express zbankrutowały

Skyways Express to szwedzkie tanie linie lotnicze . Wszystkie loty Skyways Express zostały odwołane, a jutro właściciel linii Skyways Express ma zgłosić wniosek o upadłość.

Skyways Express – szwedzka linia lotnicza z siedzibą w Sztokholmie. Głównym węzłem jest port lotniczy Sztokholm-Arlanda.

Właściciele przewoźnika tłumaczyli, że nie mogą go już dłużej finansować. Dlatego wstrzymali wypłaty dla 350 pracowników firmy i odwołali w trybie natychmiastowym wszystkie loty. Skyways nie latał do Polski, miał za to bogatą siatkę połączeń w samej Szwecji.

Oprócz tego samoloty tego przewoźnika latały między innymi do Helsinek, Kopenhagi, Pragi, Kijowa, Manchesteru i Lyonu. Głównym portem tej linii było największe lotnisko Szwecji – Arlanda koło Sztokholmu.

Linia powstała w 1987 roku i był znana wcześniej jako Avia. Była partnerem Scandinavian Airlines (SAS), który uzyskał 25% udziałów w kwietniu 1998 roku. Właściciele byli Salenia (72,7%), SAS (25%) i Janus (2,3%). Operacyjnych podział Skyways został oddzielony od działu sprzedaży w 2009 roku. W 2010 nie było pewne restrukturyzacji w zakresie prawa własności. Skandynawskie Linie Lotnicze sprzedał swój udział w spółce ze stratą, [1] i ostatecznie została przejęta przez spółkę zarządzania aktywami Manswell Enterprises Limited, kontrolowanej przez Ihora Kolomoyskyi . W 2011 r. Skyways połączył się z Gothenburg City Airline bazie lotniczej jako Skyways. Oni również kupił duński Sterling Cimber, ale pamiętać, aby stać się największym w Skandynawii regionalnych linii lotniczych.
Począwszy od 1 grudnia 2010 operacji, sprzedaży i marketingu linii lotniczych funkcjonowało ponownie jako jeden zespół pod Avia Express.

Dziś odwołano łącznie 31 lotów przewoźnika. Bilety na połączenia samolotami Skyways ma jeszcze około 12 tysięcy osób.

na podstawie onet.pl

hastagi na stronie:

#@avionicz com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy