Ryanair Air

100% odprawa przez internet

10.03.09
100% odprawa przez internet

Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie, ogłosiła dziś (10 marca), że od 1 października wprowadzi 100% odprawę przez internet. Zapewni to pasażerom, nawet tym podróżującym z bagażem, oszczędność czasu oraz uniknięcie stresu stania w kolejkach do odprawy na lotnisku.
Odprawy online będzie można dokonać od 15 dni do 4 godzin przed planowanym odlotem samolotu. Aby dokonać odprawy należy wejść na stronę ryanair.com wprowadzić numer potwierdzenia, godziny lotów a nastepnie wypełnić polecenia pojawiające się na ekranie.

Jeśli podróżują Państwo jedynie z bagażem podręcznym i mają wydrukowana kartę pokładową, należy udać się niezwłocznie do stanowisk kontroli paszportowej i bezpieczeństwa. Jeśli podróżują Państwo z bagażem do odprawy, należy oddać go przy jednym ze stanowisk zdania bagażu, a następnie udać się do kontroli. Dzięki temu oszczędzą Państwo czas jaki tracą na staniu w kolejkach do odprawy na lotnisku oraz zmniejszy to znacząco czas podróży wszystkich pasażerów korzystających z usług Ryanair.

Wprowadzenie systemu 100% odprawy przez internet odbędzie sie w trzech etapach:
· Etap 1: Od 19 marca 2009 system online check-in bedzie rozszerzony dla (a) obywateli krajów spoza UE/EOG, (b) pasażerów podróżujących z bagażem do odprawy i (c) pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się.

Pasażerowie, podróżujący jedynie z bagażem podręcznym dalej będą mogli korzystać z darmowej odprawy. Podróżujący z bagażem, będą musieli uiścić opłatę za odprawę w wysokości £5/€5 za osobę/ za lot w jedną stronę, a pasażerwie, którzy zechcą się odprawić na lotnisku będą musieli uiścić opłatę za odprawę £10/€10 za osobę/ za lot w jedną stronę.
· Etap 2: Od 1 maja 2009 wszystkie nowe rezerwacje będą miały jedynie opcję odprawy przez internet. W miesiącach letnich, możliwość odprawy na lotnisku NIE będzie możliwa. Dodatkowo od 1 maja 2009, będzie obowiązywać opłata za odprawę przez internet £5/€5 za osobę/za lot w jedną stronę, dla wszytkich, którzy dokonają rezerwacji po tej dacie(z wyłączeniem ofert promocyjnych). Aby zniechęcić podróżnych do korzystania z odprawy na lotnisku, Ryanair podwyższa dwukrotnie, opłatę za odprawę na lotnisku do £20/€20 za osobę/za lot w jedną stronę.

· Etap 3: Od 1 października 2009 stanowiska do odparwy na lotnisku nie będa dostępne dla lotów Ryanair. Wszyscy pasażerowie będą zobowiązani do odprawy przez internet. Jeśli pasażerowie będą podróżować z bagażem, będą musieli oddać go przy stanowisku zdania bagażu. Począwszy od tej daty dzieci poniżej 16 roku życia nie będą mogły podróżować samodzielnie oraz jedynymi akceptowanymi formami potwierdzenia tożsamości na lotach Ryanair będą paszport lub dowód osobisty.

Stephen McNamara dyrektor działu PR:
“Z możliwości odprawy przez internet krzysta w tej chwili 75% pasażerów. Ten wzrastający trend pozwolił naszej firmie zapewnić najniższe ceny biletów. W ostatnim kwartale, Ryanair obniżył średnio o kolejne 9% ceny biletów do zaledwie €34. Ryanair wprowadzi możliwość 100% odprawy przez internet oraz możliwość zdania bagażu na lotnisku w okresie wakacyjnym, co pozwoli uniknąć stania w kolejkach do odprawy na lotnisku.
Od 1października 2009, Ryanair jako pierwsza linia lotnicza na świecie wprowadzi możliwość 100% odprawy przez internet, co w praktyce pozwoli na dalsze obniżanie cen biletów dla wszystkich pasażerów Ryanair. Jesteśmy pewni, że możliwość odprawy online, spowoduje, że kolejki do odprawy na lotniskach przejdą do przeszłości. Co więcej, pozwoli to na obnizanie cen opłat lotniskowych i manipulacyjnych, w rezultacie pasażerowie będą mogli zaoszczędzić więcej choćby na cenach biletów.”

http://www.ryanair.com/pl/informacje/100-procent-odprawa-przez-internet

hastagi na stronie:

#ryanair odprawa przez internet

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Europie   #camy   #cej   #cen   #com   #emy   #euro   #lotniczej   #marketing ryanair   #milion   #podatkami