Ryanair Air

Ryanair potwierdza zamknięcie połączenia Liverpool-Bydgoszcz

Ryanair potwierdza zamknięcie połączenia Liverpool-Bydgoszcz

Ryanair, największa europejska niskokosztowa linia lotnicza, dziś (20 maja 2010) potwierdziła, że zlikwiduje swoje połączenie lotnicze na trasie Bydgoszcz-Liverpool ze skutkiem od 18 lipca 2010. Jest to wynikiem trwałego niewywiązywania się przez lokalne Pomorsko-Kujawskie Centrum Demokracji Lokalnej – Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (Fundację) z realizacji porozumienia gospodarczego, jakie zawarła dla promowania Regionu Kujawsko-Pomorskiego jako kierunku podróży biznesowych i turystycznych. Zmusiło to również Ryanair do ogłoszenia połączenia Bristol-Bydgoszcz nie dalej jak 3 tygodnie temu.

Odkąd Ryanair rozpoczął w 2005 roku swoje loty do Bydgoszczy, pomimo poważnego spadku obrotów w przewozach lotniczych w ogólności, udało się przewieźć Ryanair ponad 750 000 pasażerów do Bydgoszczy. Niemniej jednak, z powodu naruszenia przez Fundację zawartego porozumienia, Ryanair potwierdziło zamknięcie połączeń do Bristolu i Liverpoolu, oraz nie wyklucza zamknięcia w najbliższej przyszłości pozostałych czterech obsługiwanych z Bydgoszczy kierunków.

Dziś mówi Mihael Cawley, zastępca dyrektora zarządzającego Ryanair:

To czarny dzień dla Bydgoszczy, który będzie miał poważny wpływ na lokalne zatrudnienie i turystykę w regionie. Najniższe opłaty Ryanair oraz brak dopłat paliwowych pozwoliły osiągnąć lokalnej gospodarce poważne przychody. Teraz 750 000 pasażerów od 2005 roku zostaną stracone. Fundacja naraziła żywotne interesy Portu Lotniczego Bydgoszcz i jego pracowników, lokalnego biznesu i branży turystycznej przez rażące naruszenie uzgodnień umownych, doprowadzając do utraty obsługiwanego dwa razy w tygodniu połączenia do Liverpoolu. Niewywiązywanie się ze swoich zobowiązań może dziś spowodować całkowite wycofanie się Ryanair z Bydgoszczy. Spowoduje to bez wątpienia utratę wielu miejsc pracy, szkody dla biznesu związanego z korzystającymi z połączeń Ryanair podróżnymi.

Ryanair dostarczył Fundacji wielu okazji do naprawy jej naruszeń obowiązującej umowy. Po skorzystaniu z analiz prawnych Ryanair zdecydował się niezwłocznie wszcząć kroki prawne w celu wykonania obowiązujących umów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy