Polski Sąd odrzuca roszczenia byłego Prezesa LOT wobec reklamy Ryanair

26.03.09
Polski Sąd odrzuca roszczenia byłego Prezesa LOT wobec reklamy Ryanair

Ryanair największa Tania linia lotnicza w Europie, dziś (26 Marca) przyjął z zadowoleniem decyzję Sądu Rejonowego w Warszawie w sprawie oddalenia roszczenia odszkodowawczego byłego Prezesa LOT Pana Marka Mazura, za wykorzystanie jego wizerunku w dowcipnej reklamie w kwietniu 2007 roku. Reklama Ryanair była żartobliwym komentarzem do szeroko opisywanego faktu ustąpienia prze Pana Mazura z funkcji Prezesa LOT.

Sąd uznał, że Pan Mazur nie zdołał wykazać, iż poniósł szkody w wyniku reklamy Ryanair. Sąd uznał, że Pan Mazur jako Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT był osobą publiczną i w konsekwencji jego wizerunek ma ograniczony poziom ochrony. Sąd nakazał również Panu Mazurowi zapłacić koszty sądowe poniesione przez firmę Ryanair.

Stephen McNamara z firmy Ryanair powiedział:
“ Jesteśmy zadowoleni z orzeczenia Polskiego Sądu, który w pełni broni naszego przekonania, iż Pan Mazur nie poniósł żadnych szkód z powodu humorystycznej reklamy w czasie kiedy był zawikłany w szeroko nagłaśniane kontrowersje wokół jego 38-dniowego urzędu na stanowisku Prezesa LOT. Nie było żadnych podstaw dla roszczeń Pana Mazura, które potwierdzałyby iż ta dowcipna reklama zaszkodziła jego wizerunkowi.
Cieszymy się z powyższej decyzji, która potwierdza iż osoby publiczne muszą być otwarte na humor tematyczny a wykorzystanie ich wizerunku w żartobliwych ogłoszeniach nie narusza ich praw i nie powoduje żadnych szkód.”

Dlaczego LOT stracil prezesa po 38 dniach

http://www.ryanair.com/pl/informacje/polski-sad-odrzuca-roszczenia-bylego-prezesa-lot-wobec-reklamy-ryanair

Related posts

Top