Ryanair Air

Ruch lotniczy w Polskiej strefie powietrznej i Mistrzostwa Euro 2012

16.12.08 Ruch lotniczy w Polskiej strefie powietrznej i Mistrzostwa Euro 2012 zagrożone przez koszty kontroli lotów Ryanair, największe europejskie tanie linie lotnicze, skrytykowaly dzisiaj (16

16.12.08
Ruch lotniczy w Polskiej strefie powietrznej i Mistrzostwa Euro 2012
zagrożone przez koszty kontroli lotów

Ryanair, największe europejskie tanie linie lotnicze, skrytykowaly dzisiaj (16 grudnia 2008) wyznaczoną przez Urzad Lotnictwa Cywilnego(CAO) ,oplatę nawigacyjna w wysokosci 888 zlotych, która będzie obowiązywać na polskich lotniskach lokalnych.

W polączeniu z recesją ekonomiczną na świecie, ww. opłata(scam) wyznaczona przez Polską Agencje Żeglugi Powietrznej(PANSA) zaszkodzi istnieniu wielu mniejszych lotnisk.

Michael Cawley, viceprezes Ryanair, skomentowal decyzję CAO slowami:
“Wczorajsza decyzja CAO wpłynie negatywnie na polską gospodarkę , pasażerow oraz lokalne lotniska. Opłaty lotniskowe w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. W 2009 roku Polska nie będzie konkurencją dla znacznie zmniejszających się cen opłat lotniczych w innych krajach europejskich.

W konsekwencji, Ryanair będzie zmuszony do zredukowania częstotliwości niektórych polskich połączeń.
Monopol PANSA i niezdolność CAO do kontrolowania PANSA wstrzyma wzrost ruchu powietrznego w Polsce w 2009 roku.
Jako że linie lotnicze przewożą coraz mniejszą liczbę pasażerów, lotniska nie będą w stanie sfinansować nowej infrastruktury i mogą być zmuszone do zamknięcia. Nie jest to obiecująca perspektywa w kontekście EURO 2012, w czasie których setki z tysięcy pasażerów muszą dotrzeć na mistrzostwa.”

Ryanair wzywa polskiego premiera Donalda Tuska do interwencji oraz wstrzymania tej niekorzystnej decyzji PANSA/CAO, która cofa rozwój polskiej gospodarki i zawstydzi Polskę podczas EURO 2012, gdy nie będzie wystarczających opcji transportu.”

http://www.ryanair.com/pl/informacje/ruch-lotniczy-w-polskiej-strefie-powietrznej-i-mistrzostwa-euro-2012

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy