Nagroda Europower dla Lotniska Chopina

Nagroda Europower dla Lotniska Chopina

Lotnisko Chopina zostało uhonorowane prestiżową nagrodą Europower za rozwiązania energetyczne w przemyśle. Doceniono innowacje wprowadzone w celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i stworzenie w pełni energooszczędnego terminalu lotniczego.

Nagrody Jury konkursu nagrodziło władze Lotniska Chopina za rozwiązania zastosowane w nowym gmachu Terminalu A. Uznanie znalazły m.in. nowatorskie zastosowania w systemie chłodniczym budynku, energooszczędne i wydajne sprężarki czy zastosowanie w procesie chłodzenia środków chemicznych niezubożających warstwy ozonowej. Zastosowane w budynku ekologiczne i energooszczędne technologie umożliwiają zaoszczędzenie ilości energii pozwalającej na zasilanie prądem 11-tysięcznego miasta przez rok.

Warto podkreślić, że jest to już druga nagroda dla Lotniska Chopina za działania proekologiczne oraz poprawę wydajności energetycznej i operacyjnej. W maju 2009 roku Lotnisko zostało uhonorowane statuetką Trane.

Nagroda Europower jest prestiżowym wyróżnieniem, o które ubiegają się największe przedsiębiorstwa i instytucje w Polsce. W ubiegłych latach wśród laureatów znaleźli się m.in. RWE i Anwil S.A.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2009 r. z usług lotniska skorzystało blisko 8,3 miliona pasażerów, co stanowi ponad 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. W ciągu roku na Lotnisku Chopina wykonuje się około 136 tys. operacji lotniczych (startów i lądowań). Stała rozbudowa infrastruktury portu jest elementem długofalowej strategii rozwoju, której celem jest zwiększenie przepustowości lotniska oraz zapewnienie najwyższej jakości obsługi pasażerów.

http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotnisko/informacje-ogolne/pressroom/aktualnosci/2010/10/nagroda-europower-dla-lotniska-chopina

Related posts

Top